BlueBeaver.pl - pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych
Masz pytania? Nie czekaj, zadzwoń +48 500 87 44 79

Pozwól, odnaleźć się klientom

Pozycjonowanie i optymalizacja stron www

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych

Pozycjonowanie to proces który ma na celu umieszczenie strony internetowej jak najwyżej w wynikach wyszukiwarki (najczęściej jest to Google) pod dane słowo lub frazę kluczową. Przykład: jeśli posiadasz sklep internetowy z butami to efekt skutecznego pozycjonowania występuje wtedy gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarkę słowo "buty" i wśród wyników znajdzie się Twoja strona.

Pozycjonowanie stron stanowi obecnie oddzielną gałąź w informatyce i stało się tak skuteczną formą reklamy iż coraz więcej firm wykorzystuje ją do promocji swoich produktów lub usług.

Skuteczność pozycjonowania

Skuteczność pozycjonowania

Co właściwie sprawia iż pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach jest tak bardzo skuteczne w porównaniu do innych form reklamy internetowej (lub w ogóle do jakichkolwiek innych form reklamy) ? Jeśli użytkownicy szukają konkretnego towaru lub konkretnych usług wpisują słowa kluczowe w wyszukiwarkę tak aby zwróciła ona wyniki które na tą chwilę zainteresują użytkownika i pomogą mu w zaspokojeniu potrzeb.

Odpowiednio pozycjonując stronę trafiamy w zasadzie do potencjalnego klienta który szuka w tym momencie tego co oferuje nasza firma. Sprawia to iż tak naprawdę nie my docieramy do klienta lecz klient do nas – dajesz klientowi właśnie to czego on w tym momencie szuka – czy może być bardziej skuteczna forma reklamy ?

Pozycjonowanie przekłada się bezpośrednio na sprzedaż Twoich produktów i usług, ale także na promocję Twojej firmy i marki. Zdarzą się przypadki iż podczas pozycjonowania przyrost klientów jest tak ogromny iż firmie zaczyna brakować mocy przerobowych i musi zatrudniać nowych pracowników.

Wielu klientów pozyskanych za pomocą pozycjonowania zostaje z nami na lata i pozwala na długotrwałe zwiększenie obrotów a co za tym idzie Twoich zysków.

Jak być przed konkurencją ?

Na samą pozycje strony w wyszukiwarce wpływa około 200 czynników – oczywiście jedne mają większe a inne mniejsze znaczenie. Poniżej opisaliśmy te kluczowe podczas pozycjonowania:

  • budowa i optymalizacja strony,
  • zawartość strony (teksty, artykuły, zdjęcia),
  • jakość i przydatność strony dla użytkownika,
  • ilość linków prowadzących do strony,
  • źródło linków,
  • wiek domeny,
  • aktualizacje,
  • umiejętności firmy która pozycjonuje stronę,
  • konkurencja.

Skuteczne pozycjonowanie to proces który dotyczy całego serwisu – przeprowadzone rzetelnie, fachowo i systematycznie pozwala wyprzedzić konkurencję nawet przy najtrudniejszych frazach i obniża koszta całego przedsięwzięca.

Jak pracujemy ?

Jak pracujemy

Po poznaniu adresu strony oraz oczekiwań Klienta analizujemy konkurencję w branży oraz wysyłamy propozycję słów lub fraz do pozycjonowania które wygenerują jak największą ilość odwiedzin potencjalnych klientów z wyszukiwarki.

Wynagrodzenie pobieramy za wykonywaną pracę lub za wyniki (najczęściej jest to niewielki ryczałt pokrywający koszty pozycjonowania + premia za osiągnięcie oczekiwanych wyników w późniejszych czasie).

Ile to kosztuje ?

Wszystko zależy od konkurencyjność branży – wycenę sporządzamy po analizie strony klienta oraz słów na które będzie pozycjonowana.

Ile będę czekać na efekty pozycjonowania ?

Efekty również zależą od trudności pozycjonowanych fraz. Pierwsze widoczne są już po 2-3 miesiącach. Osiągnięcie wysokich pozycji i widoczny wzrost odwiedzin będzie mocno zauważalny po 6 miesiącach.

Nie znam się na pozycjonowaniu – czy mogę liczyć na doradztwo i pomoc w razie jakichkolwiek wątpliwości i problemów ?

Tak ! Z chęcią pomożemy w doborze słów i fraz do pozycjonowania, dokonamy odpowiednich zmian na stronie, fachowo odpowiemy na wszelkie pytania :)